DZIAŁANIA W RAMACH PROJEKTU
W każdej edycji projektu Uczestnikom i Uczestniczkom projektu oferujemy cykl wsparcia (udział we wszystkich działaniach jest obowiązkowy!):
Indywidualne konsultacje psychologiczno – doradcze,
obejmujące diagnozę umiejętności, predyspozycji zawodowych Uczestników/Uczestniczek, stworzenie Indywidualnego Planu Działania, redagowanie dokumentów aplikacyjnych. Spotkania realizowane będą w 4 sesjach po 2 godziny.
Warsztaty umiejętności społeczno – zawodowych,
dotyczące komunikacji interpersonalnej, wzmocnienia samooceny, metod aktywnego poszukiwania pracy, charakterystyki rynku pracy, zajęcia z autoprezentacji, zachowania na rozmowie kwalifikacyjnej, sytuacji kobiet na rynku pracy, zagadnienia dotyczące ochrony przed dyskryminacją. Zajęcia realizowane będą w cyklu 10 dni po 6 godzin dziennie.
Szkolenia komputerowe
mają na celu podniesienie umiejętności obsługi programów Word, Excel, PowerPoint, pracy z Internetem, realizowane będą w cyklu 12 dni po 5 godzin dziennie.
Szkolenia zawodowe.
Na podstawie wstępnej analizy potrzeb szkoleniowych przeprowadzonej podczas rozmowy z doradcą zawodowym, preferencji Uczestników/Uczestniczek oraz Indywidualnych Planów Działania zostaną oni/one zakwalifikowani/ne do udziału w jednym z pięciu oferowanych rodzajów szkoleń:
- Pracownik biurowy/ pracownica biurowa z elementami kadr;
- Pracownik windykacji/pracownica windykacji;
- Pomocnik kuchenny/ pomoc kuchenna;
- Profesjonalny pracownik recepcji / profesjonalna pracownica recepcji;
- Pracownik gospodarczy/ pracownica gospodarcza
Szkolenia zawodowe realizowanie będą w cyklu 24 dni roboczych po 5 godzin dziennie.
Prosimy o zapoznaniu się z kryteriami naboru na szkolenia zawodowe, zamieszczonymi poniżej.
Grupy wsparcia mają na celu wsparcie Uczestników/Uczestniczek na etapie poszukiwania staży zawodowych i wejścia/powrotu na rynek pracy, rozwój kompetencji społecznych, pomoc w aktywnym uczestnictwie w życiu społeczno – zawodowym (2 godziny 1 raz w miesiącu przez okres 8 miesięcy).
Punkt konsultacyjny z zakresu promocji zatrudnienia osób niepełnosprawnych to spotkania z pośrednikiem/pośredniczką pracy, dotyczące wzmocnienia motywacji do podjęcia stażu/ zatrudnienia, pomocy w poszukiwaniu miejsca stażu, promocji osób niepełnosprawnych na rynku pracy, zapewnienia trwałości zatrudnienia po zakończeniu stażu. Punkt konsultacyjny będzie czynny 30 godzin w miesiącu przez 3 miesiące.
Staże zawodowe będą okazją do praktycznego wykorzystanie nabytych podczas szkolenia zawodowego kwalifikacji oraz zdobycia doświadczenia w miejscu pracy. Każdy Uczestnik/Uczestniczka odbędzie 6-miesięczny staż w trakcie którego otrzymywał/ła będzie stypendium stażowe (na podstawie miesięcznej listy obecności i sprawozdania miesięcznego z realizacji stażu).
KRYTERIA NABORU NA SZKOLENIA ZAWODOWE
1. Osoby chcące wziąć udział w szkoleniach zawodowych:
- Pracownik biurowy/ pracownica biurowa z elementami kadr;
- Pracownik windykacji/pracownica windykacji;
- Profesjonalny pracownik recepcji / profesjonalna pracownica recepcji
muszą mieć wykształcenie na poziomie co najmniej ponadgimnazjalnym oraz ich niepełnosprawność:
- nie może być na poziomie znacznym i umiarkowanym rodzaju 01-U oraz 12-C (wg orzeczenia o stopniu niepełnosprawności ) lub
- nie mogą mieć orzeczonej całkowitej niezdolności do pracy oraz samodzielnej egzystencji albo całkowitej niezdolności do pracy z powodu całościowych zaburzeń rozwojowych lub upośledzenia umysłowego (wg orzeczenia lekarza orzecznika ZUS) lub
- nie mogą być inwalidami I i II grupy z powodu całościowych zaburzeń rozwojowych lub upośledzenia umysłowego (wg orzeczenia Komisji ds. Inwalidztwa i Zatrudnienia), lub
- nie mogą mieć orzeczonej stałej lub długotrwałej niezdolność do pracy w gospodarstwie rolnym, połączonej z prawem do zasiłku pielęgnacyjnego z powodu całościowych zaburzeń rozwojowych lub upośledzenia umysłowego (wg orzeczenia rentowego dla rolników KRUS).
2. Osoby chcące wziąć udział w szkoleniach zawodowych:
- Pomocnik kuchenny/ pomoc kuchenna;
- Pracownik gospodarczy/ pracownica gospodarcza
muszą mieć wykształcenie na poziomie co najmniej podstawowym oraz ich niepełnosprawność:
- nie może być na poziomie znacznym rodzaju 05-R oraz znacznym i umiarkowanym 12-C (wg orzeczenia o stopniu niepełnosprawności ) lub
- nie mogą mieć orzeczonej całkowitej niezdolności do pracy oraz samodzielnej egzystencji z powodu chorób narządu ruchu oraz całkowitej niezdolności do pracy oraz samodzielnej egzystencji albo całkowitej niezdolności do pracy z powodu całościowych zaburzeń rozwojowych (wg orzeczenia lekarza orzecznika ZUS), lub
- nie mogą być inwalidami I grupy z powodu chorób narządu ruchu albo inwalidami I i II grupy z powodu całościowych zaburzeń rozwojowych (wg orzeczenia Komisji ds. Inwalidztwa i Zatrudnienia), lub
- nie mogą mieć orzeczonej stałej lub długotrwałej niezdolność do pracy w gospodarstwie rolnym, połączonej z prawem do zasiłku pielęgnacyjnego z powodu chorób narządu ruch albo całościowych zaburzeń rozwojowych (wg orzeczenia rentowego dla rolników KRUS).
ZAPRASZAMY!!!
|