"RAZEM! – INICJATYWY Z OBSZARU EKONOMII SPOŁECZNEJ"

Wiosenne Spotkania

Maj to okres wytężonej pracy w ramach realizowanego projektu zarówno dla uczestników jak i realizujących projekt. Wtedy też nastąpiło wykrystalizowanie się większości pomysłów w grupach zakładających podmioty ekonomii społecznej.

WALKA ZALEZIANKI
Członkinie Stowarzyszenia Rozwoju Społecznego Zalezianka stoczyły w maju kolejne utarczki z biurokracją i procedurami, które musi przejść nowe Stowarzyszenie pragnący prowadzić szkołę w małej miejscowości. Szkoła w takim miejscu jest centrum nie tylko edukacji najmłodszych, ale również miejscem spotkań i kultury oraz integracji społecznej.  Dzięki wsparciu prawnika – pani Beaty Baski oraz innych doradców i Biura Projektu „Razem” w Kielcach oraz silnej motywacji uczestniczek udało się przeforsować i przekonać do swoich planów coraz większe grono osób.  SRS „Zalezianka” zorganizowały również pod koniec maja spotkanie wiejskie, które cieszyło się dużą frekwencją, i na którym przedstawiły swoje planu dotyczące szkoły, jej rozwoju i promocji Zalezianki. Znalazło się to z szeroką aprobata społeczną mieszkańców wsi oraz przedstawicieli gminy z innych miejscowości.

ŚNIEKOZY WSPÓLNA ŚCIEŻKĄ!
Wspólne spotkania z doradcą ds. ekonomii społecznej Grzegorzem Grządzielem oraz specjalistami ds. księgowych – pani Anna Gorajska i panem Stanisławem Baską oraz koordynatorem projektu panią Malwiną Soroko przyniosły efekt w postaci spisania kroków i celów do realizacji przez grupę oraz podjęto decyzję, że w kolejnych miesiącach nastąpi formalizacja grupy w formie Stowarzyszenia, dzięki czemu uzyskają szersze możliwości działania i pozyskiwania środków na swoje  cele statutowe.

foto

Robocze spotkanie w domu liderki pani Agaty Szemraj – będącej sołtysem w Śniekozach

W spotkaniach uczestniczyli również sołtysi z okolicznych miejscowości, dzięki czemu udało się wypracować wspólne stanowisko i kolejne kroki inicjatywy, przy wsparciu ze strony gminy Klimontów i specjalistów projektu RAZEM!, realizowanego przez Europejski Dom Spotkań – Fundacje Nowy Staw.

Krzysztof Kieszkowski

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego