"RAZEM! – INICJATYWY Z OBSZARU EKONOMII SPOŁECZNEJ"

PIERWSZY DZOWNEK!!!

1 września to ważna data dla całych pokoleń Polaków. 1 września 2011 roku jest jeszcze bardziej ważny i bliski dla mieszkańców ZALEZIANKI, małej miejscowości pod Kielcami, gdzie właśnie tego dnia zabrzmiał pierwszy dzwonek ich szkoły prowadzonej przez Stowarzyszenie Rozwoju Społecznego „Zalezianka”.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Stowarzyszenie powstało po to, aby uratować szkołę w miejscowości, i kiedy Pani Prezes Stowarzyszenia Agnieszka Czerwińska uruchomiła dzwonek – przy Sali pełnej dzieci i rodziców trudno było ukryć radość i wzruszenie. W tym momencie nastąpiła ulga.

Po wielu miesiącach zmagań z Urzędami, obostrzeniami i brakiem czasu udało się uruchomić szkolę podstawową z oddziałem przedszkolnym, która dzięki zaangażowaniu ludzi nadal będzie stanowiła nie tylko miejsce edukacji, ale również integracji i krzewienia kultury w małej społeczności. Jak pokazują inne placówki prowadzone przez Stowarzyszenia poziom i jakość nauki w nich stale wzrasta i często przewyższa poziom w normalnych szkołach prowadzonych przez Samorządy.

Do szkoły w Zaleziance będzie uczęszczało około 50 uczniów plus około 30 dzieci będzie uczestniczyło w zajęciach przedszkolnych. 1 września przedstawiono również całe grono pedagogiczne, które będzie opiekowało się uczniami i wpajało im zamiłowanie do poznawania świata z uśmiechem i radością. Patrząc na rozmach i chęć działania rodziców i członków Stowarzyszenia można powiedzieć, ze to prawdziwy skarb gminy Łączna, który niedługo będzie świecił pełnym blaskiem.

Biuro Projektu „Razem!” serdecznie gratuluje i cieszy się że dzięki skutecznym działaniom  w ramach projektu, jak również ogromnemu zaangażowaniu członkiń SRS Zalezianka udało się uratować szkołę i będzie możliwy dalszy rozwój tej placówki. Gwarantem tego są ludzi i fundusze, które już dzielnie pozyskuje Stowarzyszenie, zarówno z środków unijnych jak i ministerialnych.

Krzysztof Kieszkowski

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego