NOWOŚCI W INSTYTUCIE RYNKU PRACY

WARSZTATY
z zakresu doradztwa zawodowego
dla młodzieży szkół ponadpodstawowych z terenów wiejskich

Europejski Dom Spotkań-Fundacja Nowy Staw (Polska),
Zachodnio -
Ukraińskie Centrum Zasobów (Ukraina), oraz Fundacja Q (Polska)
serdecznie zapraszają na:
Warsztaty: „Doradztwo zawodowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenów wiejskich”

odbywające się w ramach projektu: "Transgraniczne Centrum Wsparcia Rynku Pracy"
realizowanego przy pomocy finansowej Unii Europejskiej
w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina 2007-2013.

W warsztatach mogą wziąć udział młodzi ludzie z terenów wiejskich, którzy stoją przed wyborem drogi zawodowej

Tematyka:

1. Integracja. Wprowadzenie do tematu doradztwa zawodowego (1 dzień)
  2. Metody poszukiwania pracy (ogłoszenia prasowe, internetowe, bezpośredni kontakt z pracodawcą, pomoc doradcy zawodowego, biura karier – ćwiczenia praktyczne) (1 dzień)
  3. Pierwsze kroki ku przedsiębiorczości i samozatrudnieniu (działalność gospodarcza, ciekawe pomysły na biznes, predyspozycje do prowadzenia działalności – ćwiczenia praktyczne) (2 dzień)
  4. Młodzi ludzie na rynku pracy (planowanie kariery zawodowej, poruszanie się po rynku pracy, informacja zawodowa – dyskusja, wykład) (2 dzień)
  5. Migracje (legalna, nielegalna) i jej wpływ na rynek pracy (wykład, ćwiczenia praktyczne, gry scenariuszowe)(3 dzień)
  6. Ćwiczenia praktyczne w poszukiwaniu pracy (konstruowanie dokumentów aplikacyjnych, przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej, CV, list motywacyjny) (3 dzień)

Liczba grup: 2 (1 grupa w Polsce i 1 grupa na Ukrainie)
Liczebność grup: 30 os. (po 15 os. z każdego kraju)
Liczba godzin: 24 godziny
Czas trwania: 3 pełne dni szkoleniowe - wyjazdowe: okolice Lublina (Dom Nasutów) lub Lwów
Miejsce realizacji: okolice Lublina (Dom Nasutów) lub Lwów

Proponowane terminy warsztatów:
23-26 czerwca 2014r. (Polska), 1-5 lipca 2014r. (Ukraina),
Szkolenia są bezpłatne – zapewniamy transport, zakwaterowanie, wyżywienie, materiały szkoleniowe.

Kontakt:
Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu Joanna Jarmuł: 511 79 79 72
lub pisząc na adres j.jarmul@fundacjaq.org.pl