Misją Instytutu Rynku Pracy jest udzielanie profesjonalnego wsparcia aktualnym i potencjalnym uczestnikom rynku pracy w ich rozwoju zawodowym w duchu poszanowania godności człowieka jako podmiotu pracy.

SPOTKANIA TRANSGRANICZNE


05 – 08.11 2007
POLSKO - BIAŁORUSKO - UKRAIŃSKIE WARSZTATY DLA UCZNIÓW LICEÓW OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH
„Twoja kariera w Twoich rękach”

RELACJA Z SEMINARIUM

Od 5 do 8 listopada 2007 roku wzięliśmy udział w warsztatach "Twoja kariera w Twoich rękach", które zorganizowane były w Nasutowie. Spotkanie to było związane z rynkiem pracy, planowaniem kariery zawodowej. Dzięki tym warsztatom poznaliśmy także kulturę, zwyczaje i ludzi zza naszych sąsiednich granic. W Nasutowie spędziliśmy 4dni. a oto nasze wspomnienia...

Pierwszego dnia wszyscy uczestnicy zebrali sie, by lepiej się poznać. Za pomocą zabawy z małą, białą foczką poznaliśmy imiona wszystkich zebranych. Następnie przystąpiliśmy do sporządzenia kontraktu, którego mieliśmy przestrzegać. Na twarzach wszystkich dominował uśmiech. Dobry humor nie opuszczał żadnego z uczestników. Wieczór zakończyliśmy kolacją.

Następne warsztaty pomagały nam zdobyć wiedzę na temat planowania kariery, poruszania sie po rynku pracy. Cykl zajęć pomógł nam zidentyfikować swoje mocne strony oraz predyspozycje zawodowe. Nie tylko słuchaliśmy wykładów, ale także i sami mieliśmy okazję sprawdzić nasze zdolności komunikacyjne i sposób negocjowania. Możliwością była również prezentacja samego siebie. Zajęcia były prowadzone przez Nelye Grinchuk z Łucka i Mirosława Górczyńskiego z Lublina.

Warsztaty odbywały sie w formie gier i zabaw, co sprawiało każdemu wiele radości. Jednak gwoździem całego pobytu w Nasutowie był wieczór międzykulturowy. Każda grupa starała się przekazać jak najwięcej informacji o swoich krajach, szkole, miastach. Nie obyło się od upominków :D

Trzeciego dnia udaliśmy sie do naszego miasta wojewódzkiego - Lublina. Grupa białoruska i ukraińska miała okazję poznać kilka interesujących miejsc :)

Po powrocie do Nasutowa podsumowaliśmy całokształt czasu spędzonego tutaj. Tak jak i na początku, tak na końcu za pomocą zabawy "Green Crocodile" podzieliliśmy własnymi wrażeniami i odczuciami z pobytu.

Był to niezapomniany wyjazd, pozwolił nam zawrzeć nowe znajomości a także poznać samych siebie. Atmosfera była bardzo przyjemna a poznani ludzie bardzo sympatyczni. Najlepsze co wynosimy z tych warsztatów to nasze wspomnienia...

Aleksandra Kowalska, Puławy

WIĘCEJ O WARSZTATACH
OCZAMI UCZESTNIKÓW
WARSZTATY W OBIEKTYWIE

PRAWIDŁOWE DZIAŁANIE POWIĘKSZEŃ - PO CAŁKOWITYM ZAŁADOWANIU STRONY

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach inicjatywy wspólnotowej INTERREG Unii Europejskiej
INSTYTUT RYNKU PRACY - FUNDACJA NOWY STAW
ul. Przechodnia 4, 20-003 Lublin, tel. +48 81 534 61 91, fax +48 81 534 61 92

eds@eds-fundacja.pl , www.irp-fundacja.pl

Konto : Alior Bank S.A. ul. Zana 32A 20-601 Lublin
Numer identyfikacyjny banku - SWIFT: ALBPPLPW , Numer rachunku PL13249000050000453097076090

.
  © INSTYTUT RYNKU PRACY - FUNDACJA NOWY STAW    2004-2019    © WEBMASTER: STUDIO EM   .
DO GRY