WRACAM DO PRACY!

NOWOŚCI W PROJEKCIE

Dziękujemy za udział
w II edycji Projektu!

Projekt "Wracam do pracy!" z dniem 29.02.2012r. zostaje zakończony.
Europejski Dom Spotka┼ä - Fundacja Nowy Staw jako realizator sk┼éada serdeczne podzi─Ökowania Uczestnikom Projektu oraz Podwykonawcom, Trenerom oraz wszystkim osobom wsp├│┼épracuj─ůcym za wk┼éad w efektywn─ů realizacj─ů zada┼ä w ramach projektu "Wracam do pracy!".
Jednocze┼Ťnie prosimy Uczestniczki o z┼éo┼╝enie dokumentacji sta┼╝owej do ko┼äca miesi─ůca, co umo┼╝liwi realizatorom rozliczenie ostatniego miesi─ůca sta┼╝u.

Pierwsze staże zawodowe w ramach II edycji projektu zakończone!
Koniec roku wyznacza termin zako┼äczenia pierwszych sta┼╝y zawodowych w ramach II edycji projektu ÔÇ×Wracam do pracy!ÔÇŁ. Absolwentki szkole┼ä z zakresu administracji i obs┼éugi sekretariatu, podstaw ksi─Ögowo┼Ťci oraz handlowca przez 3. miesi─ůce pod okiem opiekun├│w doskonali┼éy swoje umiej─Ötno┼Ťci w ┼Ťwi─Ötokrzyskich przedsi─Öbiorstwach oraz instytucjach publicznych. Wszystkim uczestniczkom, kt├│re zako┼äczy┼éy udzia┼é w projekcie, ┼╝yczymy dalszych sukces├│w zawodowych w nowych miejscach pracy! Jednocze┼Ťnie sk┼éadamy podzi─Ökowania pracodawcom, kt├│rzy podj─Öli wsp├│┼éprac─Ö w zakresie organizacji miejsc sta┼╝y dla uczestniczek projektu.

Informacja dla uczestniczek
ko┼äcz─ůcych sta┼╝e

W zak┼éadce ÔÇ×Materia┼éy dla uczestniczekÔÇŁ jest ju┼╝ dost─Öpny wz├│r Opinii pracodawcy. Prosimy o wydrukowanie i wype┼énienie przez Opiekun├│w sta┼╝y dw├│ch egzemplarzy dla ka┼╝dej uczestniczki. Uczestniczki ko┼äcz─ůce udzia┼é w projekcie zapraszamy do biura projektu po zako┼äczeniu sta┼╝u wraz ze sprawozdaniami, listami obecno┼Ťci za ostatni okres sta┼╝u oraz dwoma egzemplarzami opinii pracodawcy.

o przedłużeniu staży zawodowych

Do dnia 16.12.2011r. do Biura Projektu wp┼éyn─Ö┼éo 33 wnioski o przed┼éu┼╝enie sta┼╝u zawodowego uczestniczek II. edycji projektu ÔÇ×Wracam do pracy!ÔÇŁ.
Z┼éo┼╝one wnioski rozpatrywano bior─ůc pod uwag─Ö nast─Öpuj─ůce kryteria pierwsze┼ästwa:
1. Osoby w wieku 45+.
2. Osoby zwolnione z przyczyn niedotycz─ůcych pracownika w ci─ůgu 6. miesi─Öcy przed z┼éo┼╝eniem formularza zg┼éoszeniowego do projektu.
Dodatkowe kryteria:
1. Matki nie pracuj─ůce ze wzgl─Ödu na opiek─Ö nad dzieckiem.
2. Samotne macierzyństwo.
3. Odleg┼éo┼Ť─ç miejsca zamieszkania od o┼Ťrodk├│w miejskich.
Kryteria weryfikowane na podstawie danych z Formularzy zgłoszeniowych uczestniczek.
Na tej podstawie rozpatrzono pozytywnie 20 Wniosków o przedłużenie stażu zawodowego.

Przedłużamy staże zawodowe!
Informujemy, ┼╝e istnieje mo┼╝liwo┼Ť─ç przed┼éu┼╝enia sta┼╝y zawodowych o maksymalnie dwa miesi─ůce. Osoby zainteresowane przed┼éu┼╝eniem sta┼╝u, proszone s─ů o dostarczenie do Biura Projektu do 16.12.2011r. pisemnej informacji od pracodawcy zawieraj─ůcej pro┼Ťb─Ö o przed┼éu┼╝enie sta┼╝u o 1 lub 2 miesi─ůce wraz z uzasadnieniem (do pobrania: wniosek o prze┼éu┼╝enie sta┼╝u zawodowego).

Projekt Wracam do pracy! realizowany jest w ramach PO KL (Poddziałanie 6.1.1) na podstawie umowy podpisanej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach.

Biuro projektu znajduje si─Ö Kielcach.

UCZESTNICZKI

Projekt skierowany jest do 90 kobiet, kt├│re nie posiadaj─ů zatrudnienia(w tym zarejestrowane w urz─Ödach pracy i niezarejestrowane), zg┼éaszaj─ůce ch─Ö─ç podj─Öcia pracy, mieszkaj─ůce na terenie wojew├│dztwa ┼Ťwi─Ötokrzyskiego

Celem projektu jest podniesienie aktywno┼Ťci zawodowej oraz zdolno┼Ťci do zatrudnienia uczestniczek projektu.

ZAPEWIAMY:
wyżywienie podczas warsztatów i szkoleń, zwrot kosztów dojazdu na zajęcia, stypendium szkoleniowe i stażowe.

od 01.09.2010 r. do 31.01.2012 r.

Projekt wsp├│┼éfinansowany ze ┼Ťrodk├│w Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Spo┼éecznego