Misją Instytutu Rynku Pracy jest udzielanie profesjonalnego wsparcia aktualnym i potencjalnym uczestnikom rynku pracy w ich rozwoju zawodowym w duchu poszanowania godności człowieka jako podmiotu pracy.

PROJEKTY INSTYTUTU RYNKU PRACY





POINFORMUJ ZNAJOMYCH




NOWOŚCI W PROJEKCIE OPIS PROJEKTU

Zbliża się koniec….
Uczestnicy grupy V, którzy ukończyli szkolenie na kierunku Opiekun Osoby Starszej, w komplecie zakończyli odbywanie stażu. Grupy IV i VI skończą je już niebawem. Wraz z wrześniem 2014r. realizacja projektu dobiegnie końca.

Pół na pół
Podczas gdy ostatnie trzy grupy rozpoczynają staże zawodowe – uczestnicy grupy drugiej i trzeciej kończą swój udział w  projekcie. Docierające do Biura Projektu sygnały o propozycjach pracy jakie padają w kierunku naszych absolwentów oraz opinie uczestników mówiące, że udział w projekcie to jedne z najlepiej zainwestowanych godzin - napawają nas satysfakcją.

Stażowy zawrót głowy…
Realizacja projektu nieco przyspieszyła. Uczestnicy z trzech ostatnich grup niemalże równolegle rozpoczynają intensywne poszukiwania miejsc stażu. Panowie z czwartej grupy po rewelacyjnie zdanym egzaminie na uprawnienia koparko-ładowarki rozglądają się za firmami, w których mogliby nabyć pożądane doświadczenie zawodowe. Uczestnicy grupy piątej w zdecydowanej większości wybrali miejsca stażowe. Osoby będące w grupie szóstej odliczają dni do zakończenia szkolenia zawodowego i rozpoczęcia stażu.

Piąta grupa uczestników stanęła przed dylematem
Uczestnicy z piątej grupy kończąc szkolenie zawodowe na kierunku „Opiekun Osoby Starszej”,  stają przed trudnym wyborem miejsca, w którym spędzą kolejne 4 miesiące. Decyzja o wyborze placówki, w której będzie realizowany staż, biorąc pod uwagę specyficzny i niełatwy zawód jaki sobie wybrali – nie jest taka prosta….

Projekt „Wyjść z Cienia” realizowany jest w ramach PO KL (Poddziałanie 7.2.1. Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym) na podstawie umowy podpisanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Biuro projektu znajduje się w Białymstoku.

UCZESTNICY

Projekt skierowany jest do 60 osób bezrobotnych (27 K i 33 M) w wieku aktywności zawodowej (tj. 18-64 lata), zamieszkałych na terenie gmin: Dobrzyniewo Duże, Juchnowiec Kościelny, Poświętne, Supraśl, Suraż, Turośń Kościelna, Tykocin, Zabłudów, Zawady, Janów, Korycin, Szudziałowo, Sidra, Nowy Dwór, Kuźnica, Suchowola

CEL

Celem projektu jest zwiększenie szans na zatrudnienie 60 osób bezrobotnych zamieszkałych na terenie w/w gmin powiatu białostockiego i sokólskiego

ZASADY UCZESTNICTWA

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny!

Projekt realizowany jest w terminie
 od 01.10.2012r. do 30.09.2014r.

Coś się kończy – coś zaczyna
Podczas gdy uczestnicy z pierwszej grupy projektu kończą realizację stażu zawodowego i z nowymi siłami ruszają na rynek pracy, uczestnicy grupy czwartej, którzy wybrali ten sam kierunek szkolenia dopiero rozpoczynają swoją przygodę z koparko-ładowarką. Trzymamy kciuki by powielili pozytywne rezultaty z egzaminu swoich poprzedników.
Uczestnicy grupy szóstej są natomiast na początku swojej przygody z projektem. Biorą obecnie udział w Warsztatach Aktywnego Poszukiwania Pracy z elementami Savoir Vivre.

Kolejna grupa realizuje staże zawodowe
Uczestniczki drugiej grupy projektu zakończyły realizację szkolenia zawodowego. Kolejnym etapem są 4 miesięczne staże zawodowe. Panie z drugiej grupy nie miały wątpliwości co do miejsc, w których chcą odbyć staże. Wszystkie uczestniczki są zmotywowane do zdobywania doświadczenia zawodowego w wyuczonym kierunku.

Proces kompletowania uczestników zakończony
Skompletowaliśmy ostatnią, szóstą grupę uczestników/czek projektu. Jest to kolejne 10 osób, które wybrały szkolenie o profilu „Pracownik Kancelaryjny”. Rekrutacja do projektu została zakończona. Osoby, które się zgłoszą zostaną wpisane na listy osób rezerwowych i będą brane pod uwagę jedynie w momencie rezygnacji/ zakończenia udziału któregoś z dotychczasowych uczestników.

Pierwsi uczestnicy rozpoczynają staże
Uczestnicy grupy pierwszej po pozytywnie zdanym egzaminie na uprawnienia operatorów koparko-ładowarki rozpoczynają staże zawodowe. 4 miesięczne przygotowanie praktyczne do wykonywania zawodu ma pozwolić na zdobycie doświadczenia i w efekcie zwiększyć ich szanse na znalezienie zatrudnienia.

Zakwalifikowano kolejnych uczestników do udziału w projekcie
Wybrano 10 osób, które utworzyły piątą grupę uczestników.  Grupa ta odbędzie szkolenie na kierunku „Opiekun Osoby Starszej”. Wkrótce wszyscy przystąpią do pierwszych działań projektowych, później odbędą zaplanowany cykl warsztatów.

Rekrutacja nadal trwa!
W dalszym ciągu trwa rekrutacja uczestników/czek do projektu „Wyjść z Cienia”. Wszystkie osoby, które spełniają kryteria uczestnictwa – zapraszamy do kontaktu z Biurem Projektu:
Ul. Suraska 1 lok. 104, Białystok
85 742 34 37
bialystok@irp-fundacja.pl

Grupa III – w oczekiwaniu na szkolenia zawodowe…..
Uczestnicy i uczestniczki III grupy projektu są w trakcie realizacji Warsztatów Rozwoju Kompetencji Kluczowych. Przed nimi jeszcze Warsztaty Aktywnego Poszukiwania Pracy z elementami Savoir Vivre a później Szkolenia Zawodowe, na które wszyscy niecierpliwie czekają.

Rozpoczęcie szkolenia zawodowego w grupie II
Uczestniczki grupy II zakończyły już cykl warsztatów i 26 sierpnia rozpoczną szkolenia zawodowe na kierunku Pracownik Kancelaryjny.

Uczestnicy grupy IV – wybrani!
W sierpniu zakończyła się kwalifikacja uczestników do czwartej grypy.  Grupa liczy 10 osób, które wybrały kierunek szkolenia Operator Koparko Ładowarki. Pierwszymi zajęciami będzie Doradztwo Zawodowe, w trakcie którego stworzone zostaną Indywidualne Plany Działania dla każdego uczestnika.

Egzamin na uprawnienia Operatora Koparko-Ładowarki – zdany!
Zakończyło się szkolenie zawodowe grupy I - na kierunku Operator Koparko Ładowarki. Dnia 10 sierpnia  Grupa miała Egzamin Państwowy na uprawnienia Operatora Koparko-Ładowarkę. Wszyscy uczestnicy pozytywnie zdali zarówno część teoretyczną jak i praktyczną egzaminu! Szczere gratulacje wszystkim Panom i Pani!

ARCHIWUM PROJEKTU



Projekt „Wyjść z cienia” realizowany jest w ramach PO KL
(Poddziałanie 7.2.1. Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym)
na podstawie umowy podpisanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.
www.europa.eu www.efs.gov.pl





INSTYTUT RYNKU PRACY - FUNDACJA NOWY STAW
ul. Przechodnia 4, 20-003 Lublin, tel. +48 81 534 61 91, fax +48 81 534 61 92

eds@eds-fundacja.pl , www.irp-fundacja.pl

Konto : Alior Bank S.A. ul. Zana 32A 20-601 Lublin
Numer identyfikacyjny banku - SWIFT: ALBPPLPW , Numer rachunku PL13249000050000453097076090

.
  © INSTYTUT RYNKU PRACY - FUNDACJA NOWY STAW    2004-2024    © WEBMASTER: STUDIO EM   .
DO GRY