KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA
PROJEKT "PRACUJĄCA MAMA"
16 PAŹDZIERNIKA 2009

Przedstawiciele powiatowych urzędów pracy, instytucji rynku pracy, firm szkoleniowych, organizacji pozarządowych, doradcy zawodowi oraz beneficjentki projektu - byli uczestnikami konferencji podsumowującej realizację projektu „Pracująca mama”. Konferencja odbyła się w piątek 16 października 2009r. w Grand Hotelu Lublinianka.

Rozpoczęliśmy od przedstawienia sytuacji kobiet na rynku pracy z perspektywy ogólnopolskiej, a nawet europejskiej, którą zaprezentowała pani Teresa Kapela z Fundacji Kobiety dla Kobiet. Następnie Grzegorz Sieńczyk z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie ukazał rolę Europejskiego Funduszu Społecznego we wspieraniu osób pozostających bez zatrudnienia i opowiedział o zmianach jakie nastąpią w najbliższym czasie w sposobie wdrażania projektów na rzecz tych osób. Monika Doniek zaprezentowała projekty Instytutu Rynku Pracy – Fundacji Nowy Staw skierowane pośrednio lub bezpośrednio do uczestników rynku pracy, ukazując jego rolę na regionalnym rynku pracy.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Po przerwie odbyła się prezentacja projektu „Pracująca mama” z uwzględnieniem osiągniętych rezultatów - przygotowana przez koordynatorkę projektu : Katarzynę Kańczugowską. Prezentacja zakończyła się wystąpieniami uczestniczek projektu , które opowiedziały jak zmieniła się ich sytuacja po zakończeniu udziału w projekcie, które z form wsparcia były dla nich szczególnie cenne, jak wyglądają ich obecne plany zawodowe.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie
powiekszeniepowiekszeniepowiekszenie

Na zakończenie trzy panie reprezentujące trzy różne instytucje rynku pracy: Małgorzata Wójtowicz (Consultor Sp. z o.o.); Katarzyna Kęsik (Lechaa Consulting Sp. z o.o.) i Anna Grzegorczyk (Fundacja UMCS) opowiedziały o swoich sposobach wspierania osób niepracujących. W ramach dobrych praktyk poznaliśmy zarówno projekty szkoleniowe jak i projekt „Inicjatywa jest kobietą” promujący przedsiębiorczość kobiet.

TAK ZAPRASZALIŚMY NA KONFERENCJĘ

www.efs.gov.pl

Projekt „Pracujaca mama”
wspólfinansowany ze srodków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Spolecznego