Misją Instytutu Rynku Pracy jest udzielanie profesjonalnego wsparcia aktualnym i potencjalnym uczestnikom rynku pracy w ich rozwoju zawodowym w duchu poszanowania godności człowieka jako podmiotu pracy.

PROCEDURY i WNIOSKI
PROCEDURA LEGALIZACJI POBYTU CUDZOZIEMCA
POBYT CZASOWY


PRZESŁANKA

9. Przebywa na terytorium RP na podstawie zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony udzielonego w związku z okolicznościami, o których mowa w pkt 7, w przypadku owdowienia, rozwodu, separacji lub śmierci wstępnego lub zstępnego pierwszego stopnia, gdy przemawia za tym szczególnie ważny interes cudzoziemca. W pkt 6, w przypadku owdowienia lub rozwodu, gdy przemawia za tym szczególnie ważny interes cudzoziemca.

NIEZBĘDNE DOKUMENTY

WNIOSEK O UDZIELENIE ZEZWOLENIA NA ZAMIESZKANIE NA CZAS OZNACZONY

  1. Wniosek o udzielenie zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony złożony na formularzu, wskazujący, że okoliczność, która jest podstawą ubiegania się o to zezwolenie uzasadnia zamieszkiwanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez okres dłuższy niż 3 miesiące.
    Wniosek należy wypełnić czytelnie i szczegółowo uzasadnić. Wniosek składa się w 4 egzemplarzach.

  2. Po 4 aktualne fotografie osób, których wniosek dotyczy, nieuszkodzone, wyraźne, kolorowe, o wymiarach 4, 5 cm x 3, 5 cm, przedstawiające osobę umiejscowioną centralnie, bez okularów z ciemnymi szkłami, w taki sposób, aby ukazywały lewy półprofil z widocznymi oczami oraz lewym uchem, z zachowaniem równomiernego oświetlenia twarzy.

  3. Dokumenty potwierdzające, że cudzoziemiec przebywa na terytorium RP na podstawie zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony udzielonego w związku z okolicznościami o których mowa w art. 53 ust. 1 pkt 7 ustawy o cudzoziemcach (w celu połączenia z rodziną); decyzja o udzieleniu zezwolenia i kserokopia karty pobytu (+ karta pobytu do wglądu).

  4. W zależności od sytuacji – dokumenty potwierdzające fakt owdowienia, rozwodu, separacji, śmierci wstępnego lub zstępnego pierwszego stopnia.

  5. Dokumenty potwierdzające istnienie szczególnie ważnego interesu cudzoziemca przemawiającego za ubieganiem się o udzielenie zezwolenia.

  6. Dokumenty potwierdzające posiadanie środków finansowych i ich wysokość, niezbędnych do pokrycia kosztów pobytu w Polsce.

  7. Dokumenty potwierdzające posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego.

  8. Zaświadczenie organu ewidencji ludności, potwierdzające wykonanie obowiązku meldunkowego.

  9. Zaświadczenie potwierdzające wywiązywanie się z zobowiązań podatkowych wobec Skarbu Państwa (zaświadczenie z właściwego Urzędu Skarbowego na druku ZAS-W).

  10. Ważny dokument podróży (paszport) - należy przedstawić do wglądu.

  11. Kserokopie wszystkich stron dokumentu podróży (paszportu), sporządzone w 2 egzemplarzach.

PROCEDURY LEGALIZACJI POBYTU CUDZOZIEMCA - POBYT CZASOWY
PROCEDURY LEGALIZACJI POBYTU CUDZOZIEMCA - POBYT STAŁY


INSTYTUT RYNKU PRACY - FUNDACJA NOWY STAW
ul. Przechodnia 4, 20-003 Lublin, tel. +48 81 534 61 91, fax +48 81 534 61 92

eds@eds-fundacja.pl , www.irp-fundacja.pl

Konto : Alior Bank S.A. ul. Zana 32A 20-601 Lublin
Numer identyfikacyjny banku - SWIFT: ALBPPLPW , Numer rachunku PL13249000050000453097076090

.
  © INSTYTUT RYNKU PRACY - FUNDACJA NOWY STAW    2004-2025    © WEBMASTER: STUDIO EM   .
DO GRY