TENDENCJE ROZWOJOWE PRZEDSIĘBIORSTW
DIAGNOZA I PROGNOZA

O PROJEKCIE

OPIS PROJEKTU

Projekt „Tendencje rozwojowe przedsiębiorstw i popyt na pracę w województwie lubelskim w kontekście organizacji przez Polskę i Ukrainę Euro 2012 – diagnoza i prognoza” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.2 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie, na podstawie umowy podpisanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.

TERMIN REALIZACJI

Projekt realizowany jest w terminie od 01 czerwca 2009 r. do 31 maja 2011 r.

CEL GŁÓWNY I CELE SZCZEGÓŁOWE PROJEKTU

Głównym celem projektu jest pozyskanie i dostarczenie pełnej informacji umożliwiającej skuteczne kształtowanie polityki zatrudnienia w województwie lubelskim , adekwatnej do bieżącej sytuacji gospodarczej w regionie w kontekście organizacji Euro 2012.

Projekt zakłada również:

• pozyskanie kompleksowych danych na temat potrzeb, możliwości i kierunków rozwojowych przedsiębiorstw z terenu województwa lubelskiego,
  • dostarczenie wysokiej jakości analiz empirycznych i prognoz dotyczących możliwych trendów i zmian gospodarczych w województwie lubelskim,
  • dostarczenie organizacjom przedsiębiorstw, samorządom, instytucjom rynku pracy narzędzi do kształtowania polityki zatrudnienia w województwie lubelskim oraz prognoz na temat wpływu organizacji Euro 2012 na rozwój przedsiębiorstw i popytu na pracę.

CHARAKTERYSTYKA DZIAŁAŃ

Cele projektu zostaną zrealizowane dzięki kompleksowym badaniom jakościowym i ilościowym obejmującym 1350 przedsiębiorstw z województwa lubelskiego. Wyniki badań zostaną przedstawione z uchwyceniem zróżnicowania badanej grupy ze względu na podstawowe zmienne socjo-demograficzne, branże, jak też wybrane cechy przedsiębiorstwa.

Analiza danych pozwoli na określenie stanu podaży i popytu na poszczególne zawody, kompetencje pracownicze oraz oczekiwania rozwojowe przedsiębiorców. Wnioski sformułowane na podstawie uzyskanych wyników będą przydatne zarówno dla przedsiębiorców, jak też samorządów oraz instytucji rynku pracy. Celem ich upowszechnienia przewidujemy organizację seminariów i konferencji oraz wydanie recenzowanych publikacji książkowych.

CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.1
na podstawie umowy podpisanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.