REKRUTACJA DO PROJEKTU

CZAS TRWANIA REKRUTACJI

Rekrutacja do projektu „Nowe Możliwości” odbywać się będzie w sposób ciągły w terminie 04.11.2013r.-31.01.2014r. do czasu zebrania 8 grup po 10 osób.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE

Projekt skierowany jest do 80 osób (46K i 34M) niepełnosprawnych, którzy:

1. Posiadających orzeczenie o niepełnosprawności II stopnia (umiarkowany stopień niepełnosprawności) lub III stopień (lekki stopień niepełnosprawności) lub posiadających równoważne orzeczenie lekarza orzecznika ZUS.
  2. Zamieszkują (wg. Kodeksu Cywilnego) w powiatach województwa małopolskiego: limanowski, nowosądecki, tarnowski, gorlicki.
  3. Są w wieku aktywności zawodowej, tj. 18 – 64 lat
    (nie ukończyli 64 roku życia w chwili przystąpienia do projektu).
  4. Bez zatrudnienia (w tym zarejestrowani w Urzędzie Pracy jako osoby bezrobotne).
  5. Są zdolne i gotowe do podjęcia zatrudnienia

ZGŁOSZENIE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE

1. Zapoznaj się z Regulaminem Uczestnictwa.
  2. Zapoznaj się z Regulaminem Rekrutacji.
  3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy (odpowiedni dla powiatu).

Dokumenty do pobrania w zakładce „DO POBRANIA”

Do formularza zgłoszeniowego prosimy dołączyć następujące dokumenty:

1. Zaświadczenie z Urzędu Pracy potwierdzające status osoby bezrobotnej ze wskazanymi okresami pozostawania w rejestrze osób bezrobotnych - jeśli dotyczy.
  2.  Kopia orzeczenia o niepełnosprawności.
  3. Przedstawienie do wglądu - dowodu osobistego potwierdzającego zameldowanie na terenie powiatu (gorlickiego/limanowskiego/nowosądeckiego/tarnowskiego) lub złożenie oświadczenia o zamieszkaniu na terenie powiatu (gorlickiego/limanowskiego/nowosądeckiego/tarnowskiego).
  4. Złożenie oświadczenia z Ośrodka Pomocy Społecznej potwierdzającego trudną sytuację materialną – jeśli dotyczy.

Pierwszeństwo przystąpienia do projektu będą miały osoby spełniające następujące kryteria dodatkowe:

1. Czas pozostawania bez pracy (1-3 pkt.).
  2. Sytuacja materialna (1-3 pkt).
  3. Wiek 45 – 54 (2 pkt.) .
  4. Wykształcenie: zasadniczo zawodowe i podstawowe (2 pkt.), średnie (1 pkt.).

Maksymalna ilość punków uzyskana w wyniku złożenia dokumentów rekrutacyjnych wynosi 10 pkt.

Dokumenty można składać:

Osobiście w Biurze Projektu, przy ul. Barbackiego 57 w Nowym Sączu
od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00-16.00, lub pocztą na adres:

Biuro projektu „Nowe Możliwości”
Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw
ul. Barbackiego 57
33-300 Nowy Sącz

DECYZJA REKRUTACYJNA

Każda osoba, która złożyła wymagane dokumenty zostanie telefonicznie poinformowana o zakwalifikowaniu/niezakwalifikowaniu się do udziału w rozmowie kwalifikacyjnej z doradcą zawodowym.

Rozmowa kwalifikacyjna ma na celu uzyskanie pełniejszej informacji o potencjalnym uczestniku/-czce projektu oraz ocenę jego/jej motywacji do udziału w działaniach projektowych.  Podczas rozmowy kwalifikacyjnej oceniane będą:

1. motywacja do udziału w projekcie (1-3 pkt.),
  2. posiadany potencjał (1-3 pkt.),
  3. adekwatność potrzeb i predyspozycji uczestnika/czki do proponowanego wsparcia (1-4 pkt.).

Maksymalna ilość punków uzyskana w wyniku rozmowy kwalifikacyjnej wynosi 10 pkt.

Kwalifikacja Uczestników/czek dokonywana będzie przez Komisję Rekrutacyjną złożoną z Koordynatora Projektu oraz dwóch niezależnych doradców zawodowych.

Osoby zakwalifikowane podpiszą Deklarację uczestnictwa w projekcie.

LISTA REZERWOWA

W przypadku, gdy przed końcem rekrutacji liczba osób chętnych, spełniających kryteria projektu przewyższy liczbę 80 osób, utworzona zostanie lista rezerwowa, która tworzona będzie wg. liczby punktów uzyskanych za spełnienie kryteriów rekrutacyjnych (łączna ilość  punktów z rozmowy rekrutacyjnej i kryteriów dodatkowych) .

Osoby z Listy rezerwowej będą włączone do uczestnictwa w projekcie w przypadku rezygnacji lub niespełnienia warunków przez osoby wcześniej zakwalifikowane (najpóźniej przed rozpoczęciem szkolenia lub w początkowej jego fazie).

Decyzję o włączeniu do uczestnictwa w projekcie osoby z listy rezerwowej podejmie Koordynator Projektu w porozumieniu ze Specjalistą ds. organizacji.

DO POBRANIA :

Regulamin rekrutacji do projektu

Regulamin uczestnictwa w projekcie

Formularz zgłoszeniowy - powiat gorlicki

Formularz zgłoszeniowy - powiat limanowski

Formularz zgłoszeniowy - powiat nowosądecki

Formularz zgłoszeniowy - powiat tarnowski

Projekt „Nowe Możliwości”
współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego