DZIAŁALNOŚĆ IRP : KONFERENCJE

Inauguracja projektu "Transgraniczne Centrum Wsparcia Rynku Pracy"
W dniu 28 czerwca 2007 odbyła się w Lublinie Konferencja Inaugurująca projekt „Transgraniczne Centrum Wsparcia Rynku Pracy”, realizowany przez Instytut Rynku Pracy – Fundację Nowy Staw w ramach Programu Sąsiedztwa Polska – Białoruś – Ukraina INTERREG IIIA/ TACIS CBS.
LUBLIN - CZERWIEC 2007

SEMINARIA TOWARZYSZĄCE :
Rozpoczęliśmy również realizację pierwszych spotkań transgranicznych w ramach projektu.
W dniach 28 – 29.06 2007 w Nasutowie odbyły się dwa polsko – białorusko – ukraińskie seminaria zatytułowane: „Partnerstwo na rzecz rozwoju”.
Tutaj znajdziecie Państwo materiały z seminarium edukacyjnego WIĘCEJ i seminarium dla instytucji rynku pracy WIĘCEJ

„Dopasowanie akademickich kierunków kształcenia do potrzeb rynku pracy”
Panel dyskusyjny – warsztaty szkoleniowe zorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie oraz Instytut Rynku Pracy – Fundacja Nowy Staw. Problematyka dopasowania akademickich kierunków kształcenia do potrzeb rynku pracy połączyła na wspólnej dyskusji włodarzy województwa lubelskiego, przedstawicieli środowisk akademickich, przedsiębiorców, reprezentantów organizacji pozarządowych, akademickich biur karier, specjalistów ds. rynku pracy.
LUBLIN - KWIECIEŃ 2007

Rodzina we współczesnym świecie pracy
Konferencja zorganizowanea wspólnie przez stowarzyszenie EZA (Europejski Związek ds. Pracowniczych, www.eza.org) i Europejski Dom Spotkań- Fundację Nowy Staw : Instytut Rynku Pracy
KONFERENCJA w WARSZAWIE - MARZEC 2007

„Zatrudnienie i lokalny rozwój społeczno gospodarczy w Strategii Lizbońskiej.
Głos społeczeństwa obywatelskiego”
Projekt współfinansowany przez Komisję Europejską.

„Kapitał ludzki szansą na rozwój Lubelszczyzny”.
Konferencja składała się z dwóch bloków tematycznych, z których pierwszy nosił tytuł „Strategia Lizbońska a kapitał ludzki” zaś drugi „Kapitał ludzki a sytuacja na lokalnym rynku pracy Lubelszczyzny”
KONFERENCJA MARZEC 2006

"Badanie potrzeb powiatowych rynków pracy
w perspektywie zatrudnienia i rozwoju zasobów ludzkich"
w ramach ZPORR, działanie 2.1.
Celem projektu jest stworzenie spójnego obrazu rynku pracy, tak by móc efektywnie dostosowywać działania instytucji rynku pracy - urzędów, władz, organizacji pozarządowych do potrzeb pracodawców, pracowników oraz absolwentów różnego typu szkół. Efekty projektu mają przyczynić się do przygotowywania programów szkoleniowych, doradczych dla osób poszukujących pracy i chcących podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, a także być pomocą przy diagnozowaniu potrzeb lokalnych rynków pracy w procesie aplikowania o środki z Europejskiego Funduszu Społecznego.
KONFERENCJA PRASOWA w LUBLINIE - MARZEC 2007
KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA w LUBLINIE - GRUDZIEŃ 2006
ZDJĘCIA WIĘCEJ
KONFERENCJA PAŹDZIERNIK 2006 - WOJEWÓDZKA LUBELSKA KOMENDA OHP
KONFERENCJA CZERWIEC 2006 - SENAT RP - WARSZAWA
KONFERENCJA CZERWIEC 2006 - WOJEWÓDZKI URZĄD PRACY w LUBLINIE
KONFERENCJA STYCZEŃ 2006 - STAROSTWO POWIATOWE w LUBLINIE
ZDJĘCIA WIĘCEJ

Jakiej solidarności potrzebuje Polska ?
KONFERENCJA MARZEC 2006 - SENAT RP - WARSZAWA

Od solidarności do wspólnej Europy